ת"אל ד"ר אהרון דוידי

אהרון דוידי אהרון דוידי הוא גיבור ישראל. אהרון החל את דרכו הצבאית בשנת 1944 כאלחוטן צעיר, כצוער כבר השתתף בכיבוש העיר באר שבע במסגרת מבצע 'יואב' ועם שובו לחטיבת הנגב השתתף במבצע 'חורב'ו'עובדה'.

הוא היה לוחם בחוד החנית של צה"ל. בתחילת שנות החמישים שרת בצנחנים והשתתף במספר פעולות ומבצעים.על תפקודו בקרב במבצע חץ שחור ברצועת עזה קיבל את צל"ש הרמטכ"ל באותה שנה ובשנת1973 הומר הצל"ש לעיטור העוז. דוידי מונה לקצין חי"ר וצנחנים ראשי הראשון ובמלחמת ששת הימים פיקד על יחידה מיוחדת של מפקדת קחצ"ר.בשנת 1977 עבר דוידי לרמת הגולן שם שימש כאחראי על פעילות המתנס"ים ברמת הגולן ובעמק הירדן.

בקיץ 1982, בעקבות מבצע שלום הגליל של צה"ל, חיילי המילואים נטשו את החקלאות והתגייסו. הפירות נותרו על העץ ללא קטיף. כך נוצר יוזמה של הקמת מחנות אוהלים והבאת מתנדבים מארה"ב לקטיף. בעקבות כך קם שר-אל, המביא מתנדבים מחו"ל לשרת בבסיסי צה"ל, המקלים על עומס החיילים ובו בזמן בעצם מחזק את הציונות והחיבור לעם ישראל עבור מתנדבים אלה. באביב 1983 נוסדה העמותה באופן רשמי ומתנדבים מכל העולם הגיעו להשתתף בפרויקט.אהרון דוידי עומד בראשות הארגון 27 שנה וכיום הארגון מיוצג ב30מדינות ומדי שנה מגיעים כ -5,000 מתנדבים מחו"ל לשרות של מספר שבועות בבסיסי צה"ל. תפקידם הוא בעיקר בתחום הלוגיסטיקה,האחזקה,אספקה ורפואה.

התנדבותם מאפשרת לצה"ל להפנות את חייליו למשימות בחזית ומהווה סיוע משמעותי למצוקת כוח האדם בה נתון צה"ל. המפעל ממשיך כיום; בצה”ל הקימו יחידה שנקראת שר-אל, הממשיכה ומתפתחת את הערכים האלה.

בנוסף לכך,פעילות זו יוצרת קשרים אמיתיים בין המתנדבים לבין ישראל בכלל וצה"ל בפרט. מאז הקמתו ועד עד היום ארגון 'שר-אל' בראשותו של אהרון דוידי סייע בגיוסם של למעלה מ100,000 מתנדבים לצה"ל כשמתוכם 6% עלו לארץ והפכו לאזרחים ישראלים.

http://youtu.be/1y6qdIC8gUo