קרוליין גליק

עיתונאית,עורכת בכירה ובעלת טור ,מייסדת אתר הסאטירה "לאטמה" ופעילה בהסברה הישראלית

קרוליין גליקגליק עלתה לארץ בשנת 1991 מארה"ב, לאחר שסיימה לימודי תואר ראשון במדעי המדינה באוניברסיטת קולומביה. במהלך לימודי התואר הראשון הנהיגה גליק את הסטודנטים הציוניים בקמפוס, ארגנה הפגנות וסמינרים הסברתיים בעד ישראל.

מיד לאחר עלייתה ארצה התנדבה גליק לשירות בצה"ל, היא שירתה כקצינה במשך חמש וחצי שנים, והשתחררה בדרגת סגן. במהלך שירותה, כקצינה בפרקליטות הצבאית, גליק ערכה והייתה אחת מצוות המחברים של הספר: "ישראל, האינתיפאדה והמשפט הבינלאומי" בשפה האנגלית.

מהפרקליטות גליק עברה למפקדת תיאום פעולות הממשלה ביהודה, שומרון וחבל עזה. בין השנים 1994 ו-1996, בשיא התהליך המדיני עם אש"ף, גליק שירתה כמרכזת המשא ומתן המדיני בלשכת מתאם הפעולות בין השנים 1997-98, לאחר שחרורה, גליק עבדה בלשכת רוה"מ בנימין נתניהו כעוזרת היועץ המדיני של ראש הממשלה.

בשנת 2000 הצטרפה גליק למערכת עיתון מקור ראשון כפרשנית מדינית-ביטחונית וכעורכת מוספים בנושאים אסטרטגיים משך שבע שנים. בשנת 2002, במהלך מבצע חומת מגן, גליק הצטרפה למערכת עיתון הג'רוזלם פוסט כסגנית עורך ובהמשך כעורכת בכירה.

בשנת 2003, גליק ליוותה את הכוחות האמריקנים שפלשו לתוך עיראק, היא דיווחה לעיתונות בארץ ובארה"ב מקו החזית כעיתונאית מצוותת ביחידת חוד של החי"ר האמריקני הראשונה שהשתלטה על העיר בגדד.

בתחילת שנת 2009 גליק הקימה את אתר הסאטירה לאטמה, באמצעות מהדורת החדשות הסאטירית השבועית "מהדורת השבט". לראשונה בתולדות האומה, הגילדות החזקות ביותר בישראל – התקשורת, הבידור, האקדמיה ומערכת המשפט – הפכו למוקדים של ביקורת עניינית, מעמיקה ומבדרת. לאטמה גם הפיקה מערכונים בשפה האנגלית שהשפיעו השפעה אסטרטגית על מעמדה של ישראל בעיתות משבר.

בשנת 2014, גליק פרסמה את ספרה "The Israeli Solution: A One-State Plan for Peace in the Middle East". הספר מפרט לראשונה לא רק מדוע התורה המדינית של "שתי מדינות" נדונה לכישלון ואיך הקמת מדינה פלשתינית מהווה סכנה קיומית לישראל.

בשנת 2015 גליק חזרה לכתוב עברית כאשר הצטרפה למערכת עיתון מעריב במקביל לכתיבתה בפוסט.