גב' אניטה טוקר 2017-01-17T10:35:53+00:00

אניטה טוקר

אניטה טוקר שבע שנים לאחר שאניטה ובעלה סטיוארט עלו כזוג צעיר מארה"ב הם הגיעו לדיונות החול של רצועת עזה ע"מ להקים יחד עם חבריהם החלוצים את מושב נצר חזני שהיה לישוב הראשון מעשרים ושלושה ישובים פורחים וקהילות מפוארות בגוש קטיף.

אניטה וחבריה הצליחו בעמל כפיים אמונה ואידיאולוגיה, להפוך את דיונות החול לעסק חקלאי מניב ומשגשג, שפרותיו הפכו לשם דבר בארץ ובעולם. כל זאת תוך שילוב של תורה ועבודה ומתוך אמונה גדולה בעם ישראל ובארץ ישראל.
במהלך השנים חוו תושבי נצר חזני וגוש קטיף פעולות טרור קשות ורבים מחבריהם נהרגו מתוך אמונה וקידוש ה'.אך למרות הכאב והקשיים, המשיכו לעבוד את האדמה בדבקות ובשמחה.

באוגוסט 2005 ,שלושים שנה מאז היום בו הקימו את הישוב ולאחר מאבק אמוני ארוך, גורשו אניטה ומשפחתה יחד עם כל יהודי גוש קטיף מבתיהם ומאדמתם , כשהם משאירים מאחוריהם את כל עמלם, הבתים ,החממות, והזכרונות.
אניטה בעלה וילדיה טולטלו במשך כשנה בבתי הארחה ואכסניות ולאחר מכן הועברו לאתר  קרוונים זמני .

במהלך השנים הארוכות מאז, ולמרות כאב הבגידה והאכזבה הגדולה שחשו אנשי גוש קטיף ,המשיכה אניטה לצעוד ולהאמין, היא הובילה דרך של חוזק ואמונה ובדרך זו הצליחה לשמר את הקהילה ולחזק את אנשי גוש קטיף.

אניטה הקימה פרויקטים רבים לחיזוק המשפחות והקהילות,  לצורך כך יצרה קשרים עם קהילות בארץ ובחו"ל  ,הרצתה במקומות רבים , עבדה בשיתוף פעולה עם עמותת תעסוקטיף  וועד גוש קטיף,הקימה  פרויקטים רבים לסיוע למשפחות, וביניהם מפעל  הכנסת הכלה "חיבוק כלות" לבנות  הגוש,     והפכה לציר מרכזי בסיוע לאנשי גוש- קטיף .

החוויות האלו הפכו אותה  בעל כורחה  מחקלאית עובדת אדמה, למנהיגת קהילת נצר חזני  ולשותפה מרכזית בהנהגת קהילת גוש קטיף.

באמונתה הגדולה בעם ישראל באופטימיות הנצחית ובחיוך הקבוע שלעולם אינו יורד משפתיה, הצליחה להחזיר לרבים מתושבי הגוש את התקווה,האמונה ואת הכוח להתחיל שוב מחדש.

בחלוף כחמש שנים מאז,אניטה ומשפחתה עודם מתגוררים באתר הקרוונים הזמני יחד עם חבריהם מקהילת נצר חזני,  ועוסקת בחיזוק הקהילה בניסיון להתגבר על המכשולים הרבים ולהצליח לבנות מחדש ישוב של קבע. למרות הכל שחוותה והצלקות שנותרו, היא מאמינה בלב שלם בעם ישראל, ובטוחה  כי שליחותם  החדשה היא קרוב לבבות ואחדות העם.

היו 21 קהילות גדולות של גוש קטיף במשך שנות ההתיישבות . בזכות מאמצים הבלתי נלאים של בניין הקהילה ושמירת תקווה שלאחר פיזור מבתיהם, תושבי גוש קטיף לשעבר עדיין מתגוררים ב21 יישובים הממוקמים כיום באתרי קרווילות זמניים .

אניטה מעורבת כיום בתכנון של הקהילה החדשה בשם נצר חזני, שיהיה ממוקם באזור מועצה אזורית נחל שורק. תוכניות עבור הקהילה החדשה הזו כוללות כ 1600 דונם ; 150 דונם בשביל היישוב, 35 דונם עבור תיירות, והשאר מיועד לחקלאות ולבתי אריזה . יש 130 משפחות שמתכננת לעבור לקהילת נצר חזני החדשה. בהתאם לתכנון לעתיד, הבניין הראשון שיסודותיו כבר הונחו יהיה גן-ילדים. תוכניות רבות הוצגו לבניינים אחרים, ועל דרך זה כל , אניטה וקהילתה הינם סמל לאמונה, לאהבת ישראל, ולציונות טהורה ואמיתית.

http://youtu.be/ulXhHTwO6Js