הרב יוסף צבי רימון 2017-01-17T10:35:48+00:00

הרב יוסף צבי רימון

מייסד עמותת "תעסוקטיף" ו"תעסוקתי" – חוזרים למעגל העבודה

הרב יוסף צבי רימון הרב יוסף צבי רימון, רב קהילת היישוב אלון שבות דרום שבגוש עציון, מייסד מרכז הלכה והוראה, ר"מ בישיבת הר עציון ומלמד במדרשת מגדל עז. הרב רימון חיבר ספרים רבים בגמרא ובהלכה, כאשר רבני קהילות ברחבי העולם פונים אליו בשאלות על מנת לקבל סיוע בפסיקת הלכה בעניינים שונים.

הרב רימון קיבל את אות הנשיא להתנדבות בשנת 2008 עבור פועלו בקרב מפוני גוש קטיף ובעקבות הקמת עמותת תעסוקטיף. כתוצאה מעדותו בוועדת החקירה הממלכתית בשנת 2009, החלה ממשלת ישראל לשנות ולתקן את מדיניותה באופן הטיפול במפונים. אחת מהחלטות הממשלה הייתה לשתף פעולה עם עמותת תעסוקטיף, ולמנותה לזרוע המבצעת בטיפול בבעיות התעסוקה בקרב המפונים.

תעסוקטיף נוסדה על מנת לסייע לאנשי גוש קטיף וצפון השומרון שבשנת 2005 נעקרו מבתיהם ואיבדו את קהילתם ומקום עבודתם לשוב ולבנות מחדש את חייהם בכבוד. תעסוקטיף מאמינה כי הדרך הטובה ביותר להשיג מטרה זו היא באמצעות הבטחת היכולת להתפרנס בכבוד, כאשר בנייה מחודשת של המבנים והקהילה תגיע בעקבות כך.

לצד זה ייסד הרב רימון את ארגון תעסוקתי הנותן מענה להעסקת כל נצרך במדינת ישראל מתוך מעורבות ממשלתית וארגונית. התכנית מיועדת לאוכלוסייה עובדת שיצאה ממעגל העבודה וחווה קושי זמני במציאת תעסוקה באופן עצמאי או דרך מסגרות רגילות. תהליך ההשמה הינו בליווי אישי ספציפי לכל דורש עבודה בהתאם למשאבים ולחסמים שלו בדרך לעבודה מפרנסת. בתהליך ההשמה מבצע דורש התעסוקה תהליך מודרך על ידי צוות מקצועי של "ג'וב ישראל" המכין אותו להשתלבות חוזרת למעגל העבודה ובמקביל מסייע הארגון בהשמת הפונה לעבודה בפועל.

http://youtu.be/49KKHEt0AlM