אמוץ אייל 2017-01-17T10:35:49+00:00

אמוץ אייל

מספרים את האמת: סוכנות הידיעות ‘תצפית’

אמוץ איילאמוץ אייל הוא מנכ"ל "תצפית" – סוכנות ידיעות לאומית-ציונית, היחידה שפועלת היום בארץ ובעולם. כבר היום מתנדבים בתצפית מעל ל 150 צלמים, כותבים ועורכים. הידיעות שהסוכנות מפיצה מתפרסמות בכלי תקשורת בישראל וברחבי העולם: אנגליה, ספרד, צרפת, גרמניה, פינלנד אוסטרליה, קנדה, ארה"ב, מקסיקו, דרום אמריקה, ואפילו פקיסטן. כתבות תצפית לחו"ל מתפרסמות מדי יום ביומו ומספקות נקודת מבט ציונית וחדשה על המתרחש בישראל. הכתבות כתובות מנקודת מבט ציונית ומספקות מידע חדש ומספרות את הסיפור האנושי והייחודי של תושבי מדינת ישראל.

כמו כן נאבקים בתצפית בבעיות ההסברה: מדינת ישראל היום מגיבה לאירועים ולא יוצרת אותם מבחינה עיתונאית. לפיכך התגובה היא מתגוננת ודעת הקהל בעולם כבר נתונה לצד השני ולא למסרים שמדינת ישראל מנסה להעביר. בתצפית מאמינים שאם נעביר ראשונים את המידע לעולם – נצטרך להתעסק הרבה פחות ב"להסביר את עצמנו" ואילו חובת ההסברה תחול על אויבי הציונות. התמקדות בהעברת מידע ראשוני, כשאנו מכתיבים את נקודת המבט, מורידה את הצורך בהתגוננות הסברתית.

תצפית פועלת כאמור גם בארץ, מתוך הבנה שעד היום אירועים ביהודה ושומרון צולמו מצד אחד והראו תמונה חלקית ושקרית של המתרחש.סוכנות הידיעות הצליחה ליצור מצב שבאמצעות רשת הצלמים המתנדבים והקורסים שהועברו לאוכלוסיות באזורי העימות, מבין הציבור את חשיבות המצלמה והתיעוד. בעזרת מעקב וניטור תמונות שקריות, הצליחו בתצפית לצמצם את הסרטונים, התמונות והשקרים שהורגלנו אליהם. מידע, תמונות וסרטונים של צלמי תצפית מועברים בעת הצורך לבתי משפט וכך הצליחו לא פעם למנוע מעצרי שווא והאשמות שקריות כלפי תושבי יהודה ושומרון. בשנים האחרונות הבינו בתצפית שחיילי צה"ל מפחדים היום לא מאבנים ולא מבקבוקי תבערה אלא ממצלמות. לכן הם שולחי מתנדבים יחד עם חיילי צה"ל לתעד את האירועים מזווית רחבה ואמתית, ובכך למנוע מארגוני שמאל ופלסטינים להשמיץ את החיילים.

http://youtu.be/_ShegISShmo