גלעד (גילי) כהן 2017-01-17T10:35:33+00:00

גלעד (גילי) כהן

גלעד (גילי) כהן

מנכ"ל עמותת לוחמים ללא גבולות

גילי כהן מייסד עמותת 'לוחמים ללא גבולות', עמותה ישראלית ציונית הפועלת למנף את התשתית העצומה של עשרות אלפי תרמילאים ישראלים בוגרי צבא המטיילים במדינות העולם השלישי לטובת התנדבות הומניטארית במדינות אלו כחלק מ"הטיול הגדול", ובכך להציג את פניהם האמיתיות של ישראל בכלל ובוגרי צה"ל בפרט ברחבי העולם.

מידי עשור מייצאת ישראל למעלה מארבע מאות אלף תרמילאים ישראלים המטיילים רובם ככולם במדינות העולם השלישי החל מהודו ונפאל במזרח, ועד לברזיל, בוליביה ופרו שבדרום אמריקה, ארגון לוחמים ללא גבולות הוקם כדי למנף משאב אנושי זה לכדי עשייה הומניטארית כחול לבן תוך הצגת פניהם היפות ישראל ובוגרי צה"ל ברחבי העולם. כיום, תוך שנתיים בלבד מהקמתו הארגון כבר פעיל לאורך השנה בשלוש יבשות שונות (הודו, אתיופיה וארגנטינה) ומוציא מידי מספר חודשים מחזורים שונים של מתנדבים. כל מחזור התנדבות שנפתח מתחיל בפרויקט הנקרא "עניי עירך" המהווה תנאי יחיד להצטרפות לעמותה ובמסגרתו מתנדבים חברי המשלחות המיועדים במשך מספר ימים בישראל עם נוער בסיכון טרם היציאה לטיול הגדול ובתוכו ההתנדבות.

כל מחזור התנדבות נמשך כשבועיים, כאשר המתנדבים מתחילים בהתנדבות באזורי העוני הגדולים בעולם. במהלך ההתנדבות מעבירים המתנדבים שיעורי חשבון, אנגלית ועוד באזורי העוני במדינות אלו. עד היום נחשפו לפרויקט למעלה ממאה וחמישים מליון איש ברחבי העולם זאת בעזרת למעלה מ25 סיקורים שונים בתקשורת העולמית המציגים את פניה היפות של מדינת ישראל. לסיקורי אלו חשיבות מיוחד דווקא בשעה זו בה ישראל מנהלת מאבק נגד הקולות הקוראים להחרימה דוגמת ארגוני ה BDS ודומיהם.

כהן שהקים את העמותה לאחר שירות בן שמונה שנים ביחידה מובחרת פועל מתוך אמונה כי אחרי שישראל כבר הפכה למעצמה עולמית של הייטק, מדע וחקלאות הגיע הזמן לעשות זאת גם בעשייה הומניטארית כחול לבן ולהפוך את ישראל למעצמה עולמית של חסד ונתינה תוך הצגת פניה היפות בעולם. "אור לגויים" הלכה למעשה.

כיום על כל משלחת מתמודדים למעלה מארבע מאות תרמילאים ולכן הצפי הוא להרחבה משמעותית של הפעילות ליבשות נוספות כבר בשנה הבאה.