הפרס 2017-11-28T15:23:53+00:00

הפרס

מפעל פרס מוסקוביץ' לציונות נוסד על ידי ד”ר ארווינג ז'ל וצ’רנה מוסקוביץ’, כביטוי לתמיכה במגשימי הציונות בחברה הישראלית של היום, הפועלים לטובת צרכי הכלל, וכדי להבטיח את חוסנו של הבית הלאומי היהודי.

הצורך בפרס מיוחד זה התעורר בשל התחושה, המשותפת לרבים, כי גיבוריה האמיתיים של הציונות, בישראל של ימינו – אלו המוכרים לציבור ואלו שמתרחקים מאור הזרקורים – אינם תמיד זוכים להכרה הממסדית ולהוקרה הציבורית להן הם ראויים.

המדובר בגברים ונשים ישראליים הפועלים מתוך תחושת אחריות אישית, חזון ותחושת שליחות לאומית, כל אחד בתחומו, לעתים תוך הקרבת רווחתם האישית ואף תוך סיכון ביטחונם.

פרס עוז ציון

פרס עוז ציון מוענק לאזרחים ישראלים, תושבי ישראל, המגלמים במעשיהם את הציונות המודרנית בישראל כיום, ואת ההתמודדות עם האתגרים המורכבים הניצבים בפניה,חינוך, מחקר, התישבות, תרבות, בטחון ובתחומים נוספים.

מתברר, כי המשותף לזוכים בפרס ולרבים מן המועמדים הוא שהם אינם רואים את עצמם כאנשים יוצאי דופן, בוודאי לא כגיבורים, אלא כמי שממלאים, בסך הכל, את חובתם, כישראלים, כדי להפוך את ישראל למקום טוב יותר, בטוח יותר, צודק יותר, ובסופו של דבר – ציוני יותר.

להקליק כאן להגיש מועמדות לפרס עוז ציון.

לזוכי פרס עוז ציון

פרס רוח ציון

פרס רוח ציון מבקש למצוא ולעודד רעיונות חדשים, המיועדים להתמודד עם האתגרים של הציונות בישראל כיום. אנו מחפשים ישראלים צעירים ויצירתיים, מחויבים לרעיון הציוני, ושואפים להשפיע.

הם חלק מן הדור הבא של ישראלים הבאים לתת מענה למורכבות בחברה הישראלית היום מבחינות רבות, ולזוכי פרס זה יש את הכוח להוביל ולהמשיך להגשים את החלום הציוני בנחישות ובאהבה.

להקליק כאן להגיש מועמדות לפרס רוח ציון.

לזוכי פרס רוח ציון

ועדת הפרס

בחירת הזוכים בפרסים נעשית על ידי ועדה ציבורית מיוחדת. כספי הפרס, יותר מ$100,000, מחולקים בקרב הזוכים ומוענקים בטקס מיוחד בכל שנה בירושלים.

הגב' צ'רנה מוסקוביץ' – יו"ר
השר לשעבר, פרופ' משה ארנס
תא"ל (מיל.) אביגדור קהלני
השגריר יורם אטינגר
הרב ידידיה אטלס
קרולין גליק
הרב פסח לרנר
הרב דניאל מוסקוביץ'

פרופ' ישראל אומן, חתן פרס נובל כיועץ מיוחד לוועדת הפרס
הגב' רות ליברמן – מנהלת הפרס
הגב' שרה פלאיי – רכזת הפרס